Žít podle pravidel

15. srpna 2018 v 21:58 | Fufu |  Malinové myšlenky
Myslím, že nám v životě chybí spontánnost a vše je příliš strojené. Kdo ví, možná se jen stydíme dělat něco jinak, a tak radši žijeme učebnicový život. Všechno nalinkované, podle pravidel. Myslím, že je škoda, neustále si něco plánovat, nemít místo na nečekané věci.Mrzí mě, že když jdu po ulici, všichni se mračí. A když se na ně usměju já, divně na mě zírají. Co je divného na tom, dát na sobě znát, že mám radost? Že se mi dneska daří a chci svým úsměvem podpořit i jiné? Svědčí o tom i jeden příspěvek na Instagramu. Ať už je pravdivý, nebo ne, stojí za zamyšlení.


Mrzí mě, že se lidi tolik stydí před druhými. Proč třeba někdo netancuje po ulici, neskáče radostí? Proč, když by tolik chtěl? Odpověď je jednoduchá: ,,bojíme se, co by si o nás pomysleli ostatní. ,,Nesluší se to", protože to nezapadá do pravidel dnešní společnosti ,,vypadat dokonale". Mohl by totiž seriózně vypadat někdo, kdo se na veřejnosti řehtá jako blázen, poskakuje radostí a zpívá si? Nemohl." A jelikož my chceme vypadat seriózně, nebo to od nás společnost vyžaduje, tváříme se radši jako kakabusové.


Místo toho se zbytečně předvádíme a nakrucujeme jenom, abychom se někomu zalíbili.

A tak si myslím, že by to chtělo více.....
Méně plánovat a mít místo i na nečekané události, víc si užívat TEĎ a TADY a ne neustále myslet na ZÍTRA. Taky udělat něco jen tak. Bez toho, že bychom za to něco chtěli. Přestat neustále přemýšlet, začít prostě žít. Dělat to, co chceme, kdykoliv, nebát se ukázat světu, že máme radost.

A mít ohňostroj v žilách. Zářit štěstím.

Co vy? Co vás těší? Plánujete, nebo žijete spontánně? Napište mi do komentářů!

Fufu


zdroje obrázků: live-and-learn.ru, instagram.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Donyka Donyka | E-mail | Web | 15. srpna 2018 v 22:08 | Reagovat

JÁ ti nevím, já se ale upřímně také na lidi nesměji, pakliže tedy nevyzařují či nekypí nějakou energí která je pozitivní. Je to jednoduše pro to, že cestou potkávám samé divné lidi, naštvané lidi, pořád někam spěchají ani se neohlédnou když do tebe strčí... Jinak jsem vytlemená kopa :D // Jinak k té sebevraždě. Nechci jí nějak znevažovat nebo brát ji na lehkou váhu, ale dle mého názoru si každý musíme vymyslet nějakou výmluvu pro své činy. Mě třeba dneska nikdo nenapsal, takže bych klidně mohla říct, že jestli mi do půl noci někdo nenapíše či nezavolá, půjdu se zabít protože v dnešní době na sebe nikdo nemá čas. Já se omlouvám jestli to není srozumitelné :D Ale na konec bych asi chtěla říct, že je důležité se soustředit na své blízké a na ty usmívat dle mého názoru... Asi to je tím že já se o  lidi nikdo moc nezajímala.... :-P

2 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 16. srpna 2018 v 19:10 | Reagovat

ĎAKUJEM ZA TENTO ČLÁNOK!! Asi si ho budem čítať každý deň. Máš úplnú pravdu.... :-( Ja sa tiež stále pozorujem, v zrkadle, hocikde, a upravujem, aby mi niečo netrčalo, nehrbila sa...to je hrozné sa takto stále kontrolovať! To už nie je možné!! Už som si veľakrát povedala, že s tým prestanem, ale to už je taký strašný zvyk...ale snažím sa. Snažím sa kašlať na ostatných, nech si myslia čokoľvek..ale je to strašne ťažké.Ja si všetko plánujem. Do poslednej bodky. Pokiaľ sa mi do plánov vrhne niečo nečakané, som zmätená. A ak je to ešte aj zlé, som smutná, sklamaná, nahnevaná, prečo sa mne všetko musí pokaziť..keď o tom premýšľam, píšem to, a hovorím o tom nahlase, je to strašne absurdné! To táto doba, kedy chce byť každý strašne dokonalý...mali by sme s tým prestať. A som nerozhodná...veľmi nerozhodná..nechcem urobiť zlé rozhodnutie. Ale prečo? Veď aj zlé rozhodnutia musia byť na to, aby si sa niekam posunul...som taká hlúpa, keď chcem aby všetko všetci a ja bola dokonalá. :-? A čo sa týka tých zamračených ľudí, v tom máš tiež absolútnu pravdu. Nielen zamračení, ale chodíme aj so zvesenou hlavou, zhrbené chrbty..ja tiež. Ale snažím sa pozerať dopredu, ale keď mne tak strašne vadia, keď po mne ľudia pozerajú! :-D Hneď mi idú tie hlúpe myšlienky hlavou...A ten citát 70 ročného je teda na zamyslenie..na druhej strane, je to jeho rozhodnutie. Veľmi pekný článok na zamyslenie. Fakt si ho budem čítať každý deň. :D

3 Lucka Lucka | Web | 16. srpna 2018 v 19:44 | Reagovat

Úvod článku mi hrozně připomněl písničku V naší ulici od Voxela, úplně se mi vybavila a teď jsi nemůžu dostat z hlavy. :-) Napsala jsi to hezky, ne každý si může dovolit velkou spontánnost, protože má povinnosti, které nejdou přesunout, nicméně i malé činy se počítají. Proč ne? :-)

4 Fufu Fufu | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 21:17 | Reagovat

[1]: je fakt, že ty lidi pěkně vykolejím, když se na ně usměju. Nikdo to nečeká :-D. Máš pravdu, nevím, jestli to je s tou sebevraždou pravdivé a je fakt, že kdyby ten pán chtěl žít, tak žije a je mu jedno, jestli se na něj někdo směje. Jen mi to přišlo jako dobrý příklad, že se lidé opravdu neusmívají:-). S tím souhlasím. K čemu je smát se na neznámé, když se neusmejeme na rodinu.

[2]: Udělala jsi mi obrovskou radost! Moc děkuju! Také mám neustále nutkání být dokonalá. A pak si to uvědomím a řeknu si: "jsem normální? Vždyť o nic nejde." Člověku se ale lehko píše a poučuje druhé, být ale taková, jak píšu je daleko těžší. A fakt mám ještě mezery:-D.

[3]: tu neznám. Budu si muset poslechnout. Ano, ne každý si vzhledem ke svému postavení může dovolit všechno, ale i malý krůček je pokrok.

5 Natálie Natálie | Web | 16. srpna 2018 v 23:03 | Reagovat

až mě z toho píchlo u srdce.. na něco takového jsem psala úvahu ve škole.. měla název Masky.. ono je přece snahší jít naštvaná kolem lidí a dělat si negativní kolečko a respekt kolem sebe, než mít srdce na dlani, které nakonec stejně někdo zraní.. ale musím říct, že s takovým člověk jako jsem já, co se snaží taky jít se srdcem na dlani, se hrozně dobře pracuje, než s negativním člověkem.. :) ono se i tohle na lidech hned pozná.. :) a já si třeba nemyslím že žiju spontálně.. spíš se snažím, aby třeba i ta radost, kterou já cítím, byla i kolem mě.. :) ono není špatné dát něco někomu jen tak.. pro radost.. :) nebo jen tak někomu pomoct..

6 NaTyy NaTyy | Web | 17. srpna 2018 v 17:23 | Reagovat

Krásný článek na zamyšlení :)

7 Marcela Marcela | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 23:35 | Reagovat

Že se usmíváš a máš z něčeho radost, na tom není nic špatného. To jen někteří lidi jsou tak zažraní do svých myšlenek, nebo taky ti tu radost mohou závidět, anebo mají naspěch, protože nestíhají, a mají toho strašně moc. Náš nepřítel je čas, to je fakt děs.
Mě přijde, že se stále za něčím honíme a potom nemáme náladu na nic dalšího.
Ovšem ne všichni jsme  takový. Znám pár lidiček, kteří vyloženě pozitivní energií září. A ti moc  dopředu raději neplánují. Oni žijí teď a tady, a to jsou ti, kteří se rádi usmějí, nebo úsměv vrací. ;-)
Ovšem to je jeden z mých úhlu pohledu. Kdyby ti umřel někdo blízký, a ty jsi šla po ulici zamyšlená a smutná. Jak by jsi reagovala,když by se na tebe někdo usmál a ty jsi pocítila, že má ten člověk radost?I takový člověk může kolem tebe projít. Je to pro některé těžký. Jiným úsměv pomáhá nebo  inspiruje, což mě se moc líbí.A dalším úsměv nebo radost dělá zle, protože jsou negativní.
Přesto, že tě to mrzí, když daruješ někomu úsměv, nevzdávej to  a usmívej se dál ;-)
To je takové moje zamyšlení nad tvým článkem :-)

8 Lux Lux | Web | 18. srpna 2018 v 1:32 | Reagovat

Souhlasím... Patřím k té skupině divnolidí - když se chci smát tak se směju a je mi jedno, kde jsem. Nebo chodím nenamalovaná a co. Pocházím z maloměsta, u nás to bylo vždy nemyslitelné se nějak projevovat, hned se rozjela šeptanda. Až studium v Praze mě naučilo, mám prostě pocit, že jsem schovaná v davu, nikoho neznám a všem je jedno, jak se chovám. A to už praktikuju i doma :D
Taky nic extra neplánuju, nejlepší akce jsou stejně vždy ty na poslední chvíli :)

9 Fufu Fufu | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 20:03 | Reagovat

[5]: i když je snazší být naštvaný, stejně si myslím, že stojí za to být veselý a otevřený. Jinak máš pravdu.

[6]: děkuju

[7]: Na to jsem nepomyslela, asi není příjemné, když ti není dobře a někdo se na tebe směje.

[8]: ono to ve skutečnosti všem jedno je a myslím, že lidé těm, co se nebojí být sví závidí. S tím souhlasím :-) .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama